Likwidacja/usuwanie przebarwień - Bemowo

Likwidacja przebarwień
 


Przebarwienia skóry
(hiperpigmentacja) to organiczne zmiany w jej kolorycie. Nie do końca znana jest ich etiopatogeneza. Powstają na skutek nierównomiernego gromadzenia się melaniny w komórkach i zwyrodnienia melanocytów. Przebarwienia skórne stanowią istotny defekt kosmetyczny i terapeutyczny.

Zabiegi stosowane w "Atelier Relaksu":

- terapia depigmentacyjna - Cosmelan.Dermamelan
- Peelingi medyczne - Whitening peel, PQ- age, Yellow peel, EASY TCA, Mandel Plus, HPP, kwasy AHA
- Fotoodmładzanie IPL+RF E-light
- Karboksyterapia
- Mikrodermabrazja
- Mezoterapia

 

Melanogeneza – proces wytwarzania barwnika – malaniny.

 

Czynniki uaktywniające menonogenezę to:

- promieniowanie UV,
- hormony głównie estrogeny, przyjmowanie doustnej antykoncepcji, kuracje hormonalne, menopauza,
- ciąża,
- stany zapalne skóry,
- choroby wątroby,
- nadczynność tarczycy,
- stosowanie substancji fitotoksycznych lub fotoalergizujących znajdujących się w lekach, kosmetykach i środkach czystości,
- niektóre metale jak miedź, żelazo, złoto, srebro.

RODZAJE PRZEBARWIEŃ

Piegi (ephelides) – najczęściej występujące przebarwienie. Predysponują skłonności genetyczne. Są to drobne plamki w kolorze od jasnego do brązowego. Najczęściej występują u osób z fototypem skóry I i II. Pojawiają się w dzieciństwie a ich zabarwienie może ulegać zmianom w zależności od pory roku. Najczęściej umiejscawiają się na twarzy, dekolcie, na rękach i ramionach. Znaczący wpływ na ich ilość ma promieniowanie UV.

Leczenie

W celu zminimalizowania pojawiania się piegów profilaktycznie należy zawsze stosować preparaty ochronne o wysokim SPF.

W rozjaśnieniu i zmniejszeniu ich liczby pomocne są preparaty wybielające i złuszczające.
W okresie dojrzałym piegów ubywa, ale za to mogą pojawić się plamy soczewicowate.

 

Plamy soczewicowate (lentigines) – tzw plamy starcze lub wątrobowe. Pojawiają się zazwyczaj u osób po czterdziestym roku życia a w wieku starczym mogą być bardzo liczne. Główny wpływ na ich powstawanie ma nadmierna ekspozycja na światło słoneczne, uwarunkowania genetyczne i leczenie PUVA (w leczeniu łuszczycy).

W odróżnieniu od piegów są większych rozmiarów i mają ciemniejszy koloryt aż po ciemnobrązowy. Charakteryzują się gładką powierzchnią o nieregularnych kształtach i występują głównie na dłoniach, dekolcie, twarzy, ramionach.

Leczenie

Ze względów estetycznych w celu ich usunięcia lub zmniejszenia, powszechnie stosuje się peelingi chemiczne, laseroterapię i krioterapię.

 

Ostuda, melazma, melanodermia (chloasma) – wpływ na powstawanie ostudy mają hormony. Najczęściej występuje u kobiet w ciąży lub stosujących doustną terapię hormonalną. Częściej występuje u osób z ciemniejszą karnacją. Ostudę może wywołać także, przyjmowanie niektórych  leków, ziół, stosowanie kosmetyków, choroba tarczycy lub wątroby, złuszczanie naskórka w porze letniej.  Plamy barwnikowe powstają w okolicy czoła, kości policzkowych, skroniach, nad górną wargą, na nosie. Promieniowanie UV zdecydowanie pogarsza próby usunięcia zmian a w konsekwencji nasila je.

Leczenie

Pomocne będą preparaty wybielające i złuszczając na bazie kwasu kojowego, kwasu azaleinowego, retinoidy, hydrochinon, mleczan sodu, kwasy AHA (glikolowy, trójchlorooctowy), laseroterapia głównie IPL+RF, CO2, peeling Cosmelan, karboksyterapia, dermabrazja, mikrodermabrazja, krioterapia, metody chirurgiczne.

Cennik...

 

 

Tekst jest chroniony prawami autorskimi, zabrania się kopiowania, wykorzystywania go do celów komercyjnych,
dopuszczalne jest jedynie przeglądanie i wykorzystywanie we własnych celach.

 

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY 

KARBOKSYTERAPIA 

KWAS HIALURONOWY